Rekonstrukce komunikací Ke Stadionu, U Školy a Poděbradova

(čerpáno ze zápisu Rady města 8.10.2013)

V roce 2012 se na radu města obrátili obyvatelé s peticí, kde žádají, zda by bylo možné položit nový asfaltový povrch v ulici Ke Stadionu. Námět nezapadl a rada se jím zabývala. V minulém roce jsme žádali neúspěšně o dotaci. I přes tento neúspěch jsme se nevzdali a na projektu pracovali dále. Již v lednu jsme opakovaně podali novou žádost. V červenci jsme se potom dozvěděli, že  jsme byli úspěšní.

Městu byla přiznána dotace ROP ve výši 7 mil. Kč na projekt Rekonstrukce místních komunikací v ulicích Ke Stadionu, U Školy a Poděbradova.

Schválení smlouvy bylo předmětem jednání zastupitelstva dne 26.9.2013. Její schválení  bylo bezpodmínečně nutné, aby mohla být rekonstrukce realizována.

Pro tuto smlouvu hlasovali všichni zastupitelé MPR-RPM  (J. Bechyně, J. Bureš, J. Kleindienst, I. Vachková, L. Vosátková), TOP09 (K. Kestner a M. Kinkal), SNOM (D. Ryss), KDU-ČSL (J. Toužimský) a Závislí (J. Verner). Návrh dále podpořili všichni přítomní zastupitelé za ČSSD (K. Filip, P. Novák, R. Spiegl) a KSČM (J. Drvota).

Ze zastupitelů za ODS pro návrh zvedla ruku pouze Z. Stehlíková, ostatní z přítomných  zastupitelů za ODS (J. Beránek, M. Pelc a P. Vaic) návrh nepodpořili.

Návrh naštěstí získal většinu a tak město dotaci může přijmout, a občané se mohou těšit, že po nezbytném období stavebních prací se dočkají kompletně rekonstruovaných ulic i chodníků z evropských peněz.